جستجو کردن

مونتی گل، توان بی نهایت

پیشرفت علم و فناوری سبب تولید انواع کودهای مرغوب شده که ارزش غذایی محصولات را افزایش داده و مزایای بسیاری دارند.

این محصول ترکیبی ارگانیک و کامل، سرشار از آمینواسیدهای خاص، عناصر درشت مغذی و ریزمغذی، درصد بالایی از مواد آلی غنی و اسیدفولویک است.

مونتی گل با فرمولاسیون بسیار منحصر به فرد، ترکیبی از با کیفیت ترین منابع جهانی از آمینواسید های خاص، هورمون های طبیعی و عصاره های گیاهی است که به طور خاص و دقیق نیاز غذایی متناسب برای گیاهان را برطرف نموده و در تمام چرخه رشد گیاه بدون ایجاد خطرات زیست محیطی قابل استفاده است.

از دیگر فواید مونتی گل: 

  • تقویت سیستم ریشه و بهبود حاصلخیزی خاک
  • مواد مغذی ایده آل برای افزایش راندمان گیاه
  • بهبود فعالیت میکروبی، سلامت و حاصلخیزی خاک
  • کاهش تنش‌های غیرزیستی و افزایش مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها
  • افزایش جوانه‌زنی، گلدهی، میزان شاخه‌زایی و برگ‌دهی

آمینواسید

آمینواسیدهای موجود در مونتی گل بسیار ویژه در ابعاد میکرو طراحی شده اند به طوریکه جذب عناصر مغذی موجود در کود را به طرز چشمگیری افزایش می دهند.  

استفاده از این محصول پیش از فصول سرد سال از سرمازدگی گیاهان جلوگیری میکند.

مونتی گل  کلروفیل گیاهان را افزایش میدهد به این ترتیب فتوسنتز گیاهان افزایش پیدا کرده و به دنبال آن سرعت جوانه زنی و تولید میوه افزایش می یابد.

با مصرف این محصول عملکرد جذب در ریشه گیاهان بهبود پیدا کرده .

همراهی آمینواسید و پتاسیم با هم در مونتی گل موجب درشتی، افزایش وزن، حجم و رنگ محصولات می شود.

افزایش تقسیم سلولی و محتوای پروتئین دانه ها، افزایش درصد روغن دانه های روغنی و فعالسازی سیستم های آنزیمی در گیاه از دیگر اثرات این محصول است که در تولید انرژی گیاه بسیار موثر است.

این محصول در دسته کودهای ارگانیک قرار گرفته که به سبب درصد بالایی از مواد آلی و آمینو اسید های ضروری کمترین مخاطرات را برای محیط زیست داشته که نه تنها مشکلات ناشی ازباقی مانده سموم را ندارد بلکه به دلیل وجود ترکیبات خاص از جمله آمینواسیدها در صورت استفاده همراه با سموم کشاورزی آسیب ناشی از سموم را کاهش و  به طور شگفت انگیزی تاثیر سموم را افزایش می دهد.

 آمینواسید موجود در مونتی گل عملکرد متابولیکی و فیزیولوژیکی گیاهان را بهبود میبخشد و موجب تقویت گیاهان و افزایش مقاومت آنها در برابر تنش های زیست محیطی، بیماری ها و آفات گیاهی می شود.

منیزیم

درصد عنصر منیزیم در این کود به طور خاص به عنوان مکملی بسیار ارزشمند از عنصر درشت مغذی ثانویه در کنار عناصر دیگر در نظر گرفته شده که با افزایش تقسیم سلولی گیاهان موجب  بهبود رشد و فعال کردن سیستم آنزیمی آن می شود.

سبزینگی ایده آل گیاه از دیگر اثرات عنصر منیزیم در کنار عناصر دیگر در این محصول است.

یکی از کلیدی ترین عناصر در گیاهان منیزیم است.

ترکیب منیزیم همراه با گوگرد در خاک های قلیایی موجب کنترل اسیدیته خاک شده و به جذب منیزیم موجود در خاک کمک می کند.

کلسیم قابل جذب

عنصر کلسیم موجب تقویت ساختار سلول های گیاه شده و در نهایت موجب افزایش استحکام میوه، ساقه و شاخه می شود.

مونتی گل با ترکیب متوازن نیتروژن و کلسیم موجب رشد متعادل درختان میوه میشود. کلسیم موجود در این محصول جذب قابل توجهی دارد و با سرعت بسیار بالایی واپاشی می شود.

NPK ارگانیک

منبع نیتروژن، فسفر و پتاسیم موجود در این محصول ارگانیک بوده و در خاک ایجاد پسماند نمیکند و به طور کامل توسط گیاه جذب می شود به علاوه سایر عناصر تثبیت شده در خاک را برای ریشه قابل جذب می کند. استفاده از کودهایی با منابع ارگانیک موجب اصلاح ساختار خاک و کاهش شوری می شود. توازن عناصر درشت مغذی در این محصول باعث استفاده در تمامی مراحل رشد گیاه می شود.

ریزمغذی ها

کمپلکس ریزمغذی ها در یک کود به جذب و انتقال بهتر و بیشتر عناصر نیتروژن، فسفر و پتاسیم کمک کرده و با افزایش سنتز پروتئین و فعالیت آنزیم ها در بهبود رشد و سلامت عمومی گیاهان اثر قابل توجهی می گذارد.  نیاز گیاه به عناصر ریزمغذی بسیار کم اما ضروری است. در صورت عدم تامین این عناصر راندمان محصولات به شدت کاهش داشته و اگر مقدار تامین این عناصر در خاک بیش از نیاز گیاهان باشد، نتیجه عکس داشته و علاوه بر کاهش و اختلال در جذب عناصر ممکن است گیاه دچار مسمومیت شود.  

گیاه جذب می شود به علاوه سایر عناصر تثبیت شده در خاک را برای ریشه قابل جذب می کند. استفاده از کودهایی با منابع ارگانیک موجب اصلاح ساختار خاک و کاهش شوری می شود. توازن عناصر درشت مغذی در این کود باعث استفاده در تمامی مراحل رشد گیاه می شود.

گوگرد

گوگرد چهارمین عنصر مهم و پرمصرف صنعت کشاورزی است، گیاهانی با دانه های روغنی، غلات و علوفه های زراعی به عنصر گوگرد نیاز  بیشتری دارند. این عنصر در اعمال حیاتی گیاه، مقابله با تنش ها و آفات گیاهی، اصلاح ساختار خاک و بهبود کیفیت آب آبیاری نقش موثر دارد.

وجود عنصر گوگرد در مونتی گل در کنار این محصول، عناصر درشت مغذی و ریزمغذی محدودیت حلالیت عناصر و جذب آنها را از بین میبرد و توان بینهایت مونتیگل را باعث می شود.

اسیدفولویک

استفاده از کود دارای فولویک اسید فعالیت میکروبی خاک را افزایش داده.

فولویک اسید موجب مقاوم‌سازی گیاهان می‌شود و عملکرد محصولات را بهبود می‌بخشد.

این محصول دارای یک درصد فولویک اسید بوده که موجب جذب بهتر مواد غذایی می‌شود.

موادآلی

مواد آلی در این محصول بر پایه ترکیبات گیاهی هستند و اثر گذاری بسیار بلایی در انواع کشت ها دارند. این مواد از ارزشمندترین ترکیبات در تغذیه گیاهان بوده که برای سلامتی انسان و محیط زیست نیز مخاطره آمیز نیستند.

این محصول باعث افزایش جوانه زنی گیاهان شده و در تمامی مراحل رشدی گیاه قابل استفاده است و می تواند به صورت مکمل در تغذیه گیاهی استفاده شود و در نهایت تاثیر بارزی در رشد گیاه داشته، راندمان محصولات کشاورزی را افزایش داده و ساختمان فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیک خاک را به طور هدفمند اصلاح می کند.

زمان مصرف

استفاده از این محصول در طول فصل زراعی با در نظر گرفتن شرایط و احتیاطات لازم توصیه می‌شود.

دستورالعمل مصرف

مونتی‌گل را می‌توان به صورت محلول پاشی به میزان 5-2 کیلوگرم در هزار لیتر آب و در کود آبیاری به میزان 20-5 کیلوگرم در هکتار استفاده کرد.

احتیاط و هشدار

قبل از استفاده دستورالعمل مصرف را به دقت مطالعه کنید.

حتما قبل از مصرف تست اختلاط پذیری در سطح محدود انجام دهید.

قبل از هرگونه استفاده با متخصصان گیاه‌پزشکی مشورت نمایید.

دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

دور از نور مستقیم خورشید و در جای خشک و خنک نگهداری شود.

برای مشاهده جزئیات محصول مونتی گل کلیک کنید

برای دانلود بروشور مونتی گل کلیک کنید.

پایلوت های مونتی گل

تاثیر استفاده در مزرعه پیاز، استان فارس

تاثیر شگفت انگیز در مزرعه چغندرقند، استان فارس

افزایش شگفت انگیز گلدهی، چهار روز بعد از محلول پاشی در گلخانه خیار، استان یزد

افزایش سبزینگی و رفع زردی برگ‌های درختان گلابی استان قم

برای مشاهده ویدئو پایلوت محصول مونتی گل کلیک کنید